Header – Solli Terrasse
Solli Terrasse | Selskapslokale ved Solli plass
Solli Terrasse

Grønn oase ved Solli plass

Et lunt og sosialt møtested midt i Oslo – perfekt for middag, firmafest, bursdag, jubileum, sommerfest og private selskaper med avslappet stemning.

Sollisentral beliggenhet ved Solli plass
30–200gjester avhengig av oppsett
Terrasse grønn og sosial atmosfære
Énforespørsel for mat, rom og plan
Velkommen

Selskapslokale og terrasse i ett

Solli Terrasse passer for deg som ønsker en sentral, men lun ramme rundt arrangementet. Her får gjestene en uformell og elegant atmosfære, med grønt preg, gode sittegrupper og kort vei til kollektivtransport, hoteller og resten av Oslo sentrum.

Lokalet kan brukes til både private og profesjonelle anledninger – fra bursdager, jubileer til firmafest, sommerfest, lanseringer, møter og sosiale middager.

Solli Terrasse med grønn og lun atmosfære
Solli Terrasse kombinerer sentral beliggenhet med lun restaurantfølelse og grønn stemning.
Anledninger

Et sted for både små og store øyeblikk

Solli Terrasse er fleksibelt nok til å fungere for mindre grupper og som selskapslokale for større arrangementer. Fortell oss hva du planlegger, så hjelper vi deg med riktig oppsett.

Firmafest og afterwork

Samle kolleger til buffet, mingling, bar og sosial kveld i grønne omgivelser midt i byen.

Bursdag og jubileum

Feir runde dager, merkedager og private selskaper med god mat og avslappet atmosfære.

Sommerfest

Terrassen og den grønne profilen gjør stedet godt egnet til sommerlige samlinger og uformelle feiringer.

Møter og samlinger

Et hyggelig alternativ til tradisjonelle møterom når mat, miljø og sosial ramme er viktig.

Privat middag

Passer for vennegjenger, familier og mindre grupper som ønsker en hyggelig kveld ute.

Interiør og servering på Solli Terrasse
Solli Terrasse har en sosial og uformell restaurantfølelse som passer godt til både middag og fest.
Hvorfor velge oss

Enkel planlegging for hele kvelden

Når du arrangerer selskap, handler det om mer enn rommet. Mat, servering, timing, bordoppsett og gjesteflyt må fungere sammen. Hos Solli Terrasse kan arrangementet planlegges helhetlig.

Dette kan vi hjelpe med

  • Forslag til meny og serveringsform
  • Bordoppsett etter antall gjester og anledning
  • Plan for velkomst, middag, taler og mingling
  • Drikke, bar og praktisk gjennomføring
  • Tilpasninger for allergier og spesielle behov
Muligheter

Hva slags arrangement passer Solli Terrasse til?

Her er noen av de vanligste anledningene. Send gjerne en forespørsel selv om du ikke ser akkurat ditt arrangement i listen.

Firmafest

For team, avdelinger og bedrifter som ønsker en sentral og sosial ramme.

Sommerfest

Perfekt når terrassen, grønne omgivelser og uformell stemning er viktig.

Julebord

En lun og urban ramme for julemiddag, kollegasamling og sosial avslutning.

Konfirmasjon

Et hyggelig sted for familiefeiring med god mat og sentral beliggenhet.

Bursdag

Feir runde dager eller mindre private selskaper i et levende restaurantmiljø.

Afterwork

Ta med jobben på afterwork på Solli Terrasse.

Kapasitet og leie

Typisk kapasitet: 30–200 gjester, avhengig av oppsett og anledning.

Leie fra: kr 15.000,- ved selskapsarrangementer.

Få et forslag som passer ditt arrangement

Pris og løsning avhenger av dato, antall gjester, mat, drikke, servering og praktiske behov.

Send en forespørsel med dato, antall gjester og type arrangement, så kan du få et mer presist forslag.

Beliggenhet

Midt på Solli – enkelt for gjestene

Solli Terrasse ligger sentralt i Oslo, med kort vei til trikk, buss, Nationaltheatret, hoteller, Aker Brygge, Tjuvholmen og Frogner. Det gjør stedet praktisk både for lokale gjester og tilreisende.

Adresse

Henrik Ibsens gate 100, 0254 Oslo.

Adkomst

Kort vei til kollektivtransport, taxi og sentrale hoteller.

Solli Terrasse ved Solli plass i Oslo
Sentral beliggenhet gjør det enkelt for gjestene å komme til og fra arrangementet.
Bilder

Se stemningen på Solli Terrasse

Bildene viser den grønne, lune og sosiale stemningen som gjør Solli Terrasse til et attraktivt valg for selskap.

Forespørsel

Planlegger du et arrangement?

Send inn en forespørsel med dato, antall gjester og type arrangement. Da kan Solli Terrasse hjelpe deg med forslag til meny, oppsett, pris og praktisk gjennomføring.

  • Oppgi ønsket dato og tidspunkt
  • Fortell hvor mange gjester dere blir
  • Beskriv type arrangement og ønsket stemning
  • Gi beskjed om mat, drikke eller praktiske behov

Send forespørsel

Fyll ut skjemaet, så tar vi kontakt med deg.

Spørsmål

Ofte stilte spørsmål om Solli Terrasse

Hva slags arrangementer passer Solli Terrasse til?

Solli Terrasse passer til firmafest, sommerfest, bursdag, jubileum, julebord, konfirmasjon, møter, private middager og sosiale samlinger.

Hvor mange gjester er det plass til?

Kapasiteten avhenger av oppsett og arrangementstype. Som utgangspunkt passer Solli Terrasse for arrangementer fra cirka 30 til 200 gjester.

Hva koster det å leie Solli Terrasse?

Leie starter fra kr 15.000,- for selskapsarrangementer. Totalpris avhenger av dato, antall gjester, mat, drikke, bemanning og praktiske behov.

Kan dere hjelpe med meny og drikke?

Ja. Solli Terrasse kan hjelpe med menyforslag, drikke, servering og praktisk plan for arrangementet.

Hvor ligger Solli Terrasse?

Solli Terrasse ligger i Henrik Ibsens gate 100 ved Solli plass i Oslo, med kort vei to kollektivtransport, taxi og sentrale hotellområder.

Klar for å se om Solli Terrasse passer?

Send en forespørsel med dato, antall gjester og anledning. Vi hjelper deg videre med riktig løsning for ditt arrangement.

Vurdert av gjester på Google
5.0
Solli Terrasse selskapslokale er vurdert av gjester på Google.
Se vurderingene på Google